41. Mudrovať vie každý, ale exekutívu zvládne málokto | Ján Hargaš – Michal Truban


Ján Hargaš je bývalým štátnym tajomníkom, kolegom v Progresívnom Slovensku a tiež aj spoluzakladateľom Slovensko.Digital. Po novom je dokonca aj amatérskym hercom. Jano je naskillovaný človek, ktorý prešiel zo súkromného sektoru do toho verejného, čo sa veľakrát nevidí. Hneď v úvode sme sa rozprávali práve o tejto téme, teda o tom, prečo prešiel zo sveta veľkých peňazí do neziskovky.

 

V podcaste sme sa bavili aj o tom, že Slovensko potrebuje viac zmien, ale tieto zmeny treba vedieť robiť. Jano ponúkol odborný pohľad na to, ako ich robiť a aké sú rozdiely medzi politikmi a úradníkmi. Rozprávali sme sa tiež o niektorých politikoch, ktorí majú mediálny obraz presne opačný, než akými ľuďmi v skutočnosti sú. V politickej téme sme pokračovali a Jano v podcaste vysvetlil, ako donedávna fungovala korupcia na Slovensku, v akom štádiu je teraz a kam sa potrebujeme dostať.

 

Jano dal kvalitný rozhovor, ktorý ponúka opäť nový pohľad na riadenie štátu, pričom veľmi veľa inšpirácie posunul aj podnikateľom. Užívajte!

 

Knihy a ostatné zdroje spomenuté v tomto podcaste:

Chip Heath Switch

Andrew Greenway – Digital Transformation at Scale

 

Rozhovor si môžete pozrieť vo videu nižšie alebo na streamovacích platformách:

SPOTIFY podcast: https://spoti.fi/31Nywax

APPLE podcast: https://apple.co/3n0SO8F

GOOGLE podcast: https://bit.ly/3qAt5WU