25. Oktagon, MMA, biznis a politika | Pavol Neruda, zakladateľ OKTAGON MMA – Michal Truban Podcast


Dnešným hosťom bol Pavol Neruda – jeden zo zakladateľov organizácie OKTAGON MMA. Tá je najväčšou česko-slovenskou organizáciou, ktorá usporadúva turnaje bojových športov. Oktagon pomáha bojovníkom dostať sa v bojových športoch až na vrchol, pričom tieto zápasy sledujú fanúšikovia z viac než 64 krajín po celom svete.

 

Prvá otázka bola, či niekedy urobia aj politické súboje. V rozhovore sme sa venovali samotnej značke OKTAGON MMA a tomu, čo je za jej úspechom. Prečo je dôležité, aby bol bojovník aj trochu showman a prečo len samotný talent nestačí?

 

Oktagon čelí aj svetovej konkurencii, ako napríklad organizácii UFC. Pavol Neruda popísal, ako sa s touto konkurenciou pasujú a čím by sa na nich chceli podobať. Dramaturgia udalosti je tiež veľkou témou, ktorej sme sa venovali, pretože spárovať tých správnych bojovníkov je niekedy poriadna veda.

 

Pavol prezradil o sebe toho mnoho, napríklad aj to, ako sa v minulosti mýlil v názoroch, čo nové sa naučil a aký je jeho vzťah k politike. Dal aj niekoľko tipov na knihy, ktoré by ste si mohli checknúť. 

 

Podľa mňa ide o výnimočného hosťa, ktorého by ste si mali vypočuť. Užívajte.

Rozhovor si môžete pozrieť vo videu nižšie alebo na streamovacích platformách:

SPOTIFY podcast: https://spoti.fi/31Nywax

APPLE podcast: https://apple.co/3n0SO8F

GOOGLE podcast: https://bit.ly/3qAt5WU