42. Chcela som len pomôcť a vyriešiť problémy iných | Podnikateľka Lucia Šimeková – Michal Truban


Lucia Šimeková je odborníčkou na nehnuteľnosti, mamou a hlavne podnikateľkou, ktorej sa podarilo vybudovať najznámejšiu sieť reštaurácií ponúkajúcich autentické vietnamské jedlo na Slovensku. Reč je o sieti PHOčkáreň.

 

V úvode podcastu sme sa rozprávali o tom, ako dokázala dvojnásobne prekročiť svoj biznis plán v PHOčkárni, pričom bola stále full-time mamou. Lucia vysvetlila, že ak chcete niečo takéto dlhodobo stíhať, potrebujete support inak vyhoríte, čo sa stalo aj jej. Je super, ža taká úspešná a pracovitá podnikateľka ako ona o tom dokáže rozprávať takto úprimne a otvorene.

 

Lucia má v sebe úplne prirodzenú podnikavosť stále by rada niekde pomáhala, riešila problémy a mala radosť z výsledkov svojej práce. Ale povedali sme si aj o odvrátenej stránke tejto vlastnosti, ktorá vás stále vťahuje do viacerých nových projektov, čím pohlcuje všetky sily a čas. Je preto veľmi dôležité vedieť, kedy už stačí a naučiť sa hovoriť nie. 

 

V podcaste tiež vysvetlila dôležitosť rodiny vo vietnamskej kultúre. Slovenská kultúra nemá toho veľa spoločného s Vietnamom, a tak Lucia vysvetlila, čo by sme sa od Vietnamcov mohli naučiť. Celý diel bol plný inšpirácie, cenných biznis rád, ale hlavne úprimnosti o tom, čo sa skrýva za úspechom, ktorý dosiahla. Užívajte!

 

Knihy a ostatné zdroje spomenuté v tomto podcaste:

Will Smith Will

Ocean Vuong – On Earth We’re Briefly Gorgeous

 

Rozhovor si môžete pozrieť vo videu nižšie alebo na streamovacích platformách:

SPOTIFY podcast: https://spoti.fi/31Nywax

APPLE podcast: https://apple.co/3n0SO8F

GOOGLE podcast: https://bit.ly/3qAt5WU