23. Čo sa s nami deje, keď sa nám nedarí? | Športový psychológ Adam Truhlář – Michal Truban Podcast


Adam Truhlář je profesionálny športový psychológ a kouč. Zameriava sa na vrcholových športovcov a jeho prácou je mentálne pripravovať týchto ľudí na vrcholové výkony.

 

V podcaste sme sa rozprávali práve o tom, ako to robí a prečo je dôležité mať čistú hlavu po celý rok. Adam našiel odpoveď na otázku, čo sa s nami deje, keď sa nám nedarí. Aký vplyv to má na našu myseľ a prečo by sme sa mali dostávať aj do takýchto situácií? Veď, ako sa hovorí, čo ma nezabije, to ma posilní :) Je to ale jeho know-how, ku ktorému dospel dlhou cestou štúdie psychológie a neurovied.

 

V rozhovore prezradil aj to, že je úplne v pohode, ak sa niekedy necítime v pohode, a aj to, čo je emócia sklamania. Adam má návod na to, ako sa dá pripraviť na ťažké situácie a prečo je dekoncentrácia pre nás ten najlepší nástroj pre budovanie maximálnej koncentrácie. Dokáže si tak vyslovene naplánovať flow.

 

Sám športuje od detstva, ale aktuálne ho najviac bavia bojové športy a má rád box. Adam Truhlář napísal aj vlastnú knihu, v ktorej sa venuje výchove detských športových talentov. V rozhovore porozprával tiež o súťaživosti a jej dôležitosti pri dosahovaní úspechov. 

 

Aké má Adam denné rutiny, čo počúva, číta, čo odporúča a aký má názor na zmysel života, sa dozviete tiež v tomto rozhovore. Užívajte.

Rozhovor si môžete pozrieť vo videu nižšie alebo na streamovacích platformách:

SPOTIFY podcast: https://spoti.fi/31Nywax

APPLE podcast: https://apple.co/3n0SO8F

GOOGLE podcast: https://bit.ly/3qAt5WU