Nedali by ste nám ani 5 korún


Zacestoval som si v čase. Tento rok Websupport oslávil 15. rokov a ja som hľadal nejakú fotku toho, ako vyzeral, keď bol mladší. Fotky firiem sú predsa firemné prezentácie. Mal som to šťastie, že som objavil prezentáciu, ktorú som robil pre prvého investora, ktorý o nás prejavil záujem, keď sme mali asi 300 klientov, 3 roky a o podnikaní som nič nevedel. A takú hanbu ste nevideli. Ale ako z každej chyby, aj z tejto plynie pekné ponaučenie. Sebareflexia WebSupport :)

Vážne si to prejdite.

Dobre sa zasmejete a nájdete odpovede na dôležité otázky. Neviete čo je teleworking? Alebo čo znamená popis práce „peňažné záležitosti“? Alebo prečo nám prišlo múdre dať do prezentáciu fotku s pivom? Užívajte.

Keď som si pozeral tú prezentáciu, nemohol som sa zbaviť otázky, ako je možné, že sme vôbec prežili?

Ako je možné, že takýmto chalankom sa podarilo vybudovať najväčší hosting na Slovensku? Teraz je situácia opačná. Denne mi ľudia posielajú svoje prezentácie a chcú, aby som do nich investoval, alebo im inak pomohol. Keď si predstavím, že by mi takúto prezentáciu poslalo moje mladšie ja, nedal by som mu ani 5 korún. Odvtedy sa pozerám na svet a na ľudí trošku ináč. Snažím sa čo najmenej súdiť a hodnotiť aktuálny stav ale viac smer, akým sa to môže hýbať.

Nie je vôbec podstatné, čo si teraz, ale tvoj potenciál (ten majú všetci obrovský) a hlavne kam sa uberáš.

Nie je podstatné, že teraz nevieš nič. Že si len beta verzia a testovací produkt. Že len rastieš. Podstatné je, aký máš vektor. Aký máš motor, koľko benzínu a ako si nastavený.

To nastavenie, ktoré nám pomohlo uspieť aj napriek tomu, čo ste práve videli, je jednoduché a pretavilo sa aj do našej firemnej kultúry – a toto nastavenie pomôže uspieť aj Progresívnemu Slovensku.

Neustále progresovať.

Neustále sa zlepšovať, vzdelávať sa, otvárať sa, skúmať, vyvíjať sa, ísť mimo komfortnú zónu a byť v tom vytrvalý. Nikdy neprestať.

Keď to budete robiť, automaticky k sebe priberiete ďalších ľudí. Lepších ako vy, ktorí majú rovnaké nastavenie. Pretože viete, ako sa to takým dvom mantavým chlapcom podarilo? Tak, že sme sa spojili s ďalšími a spolu sme to dali. Tieto 2 veci si treba uvedomiť, podľa nich konať a rozhodne vás potom čakajú veľké veci.

A tam niekde na polceste sa obzriete späť a poviete si, že by ste si nedali ani 5 korún. A keď si toto poviete, je to znak toho, že ste sa posunuli a o chvíľu si to budete môcť povedať znova. A takto celý život dokolečka.

Pomedzi to ale môžete aj oslavovať, nech vás ten život a napredovanie trošku baví.

Môže vás zaujímať – Všetci chcú byť šťastní, ale nikto nechce trpieť.

3 Comments

Add yours
  1. 1
    Filip Kuna

    skvele clanky michal, gratz, nech sa ti dari a za 15 rokov sa aj na tomto blogposte zasmejes :)

  2. 3
    Ado Matias

    Pekné spomienky, a vedel by som aj pár pridať :D. Vektor a benzín. O tom to je :)

Comments are closed.