Všetci chcú byť šťastní, ale nikto nechce trpieť


Robte to, čo milujete. Robte to, čo vás baví a potom budete úspešní. Niekde zmizla druhá, podstatná zložka. Aby ste mohli robiť to čo milujete, musíte robiť aj to, čo neznášate. Aby ste mali veľa slobody, musíte mať veľa disciplíny. Keď chcete byť šťastný, musíte namiešať správny kokteil utrpenia a radosti. Jedno bez druhého neexistuje a práve to, že ľudia majú predstavu že to má byť len čierne alebo biele ich metie.

Keď chcete vybudovať firmu, musí vás to baviť.

Ale nedá sa to robiť bez vecí, ktoré natom neznášate a ktoré vám nejdú. Nedá sa to spraviť napríklad bez otravných papierovačiek.

Keď chcete zabehnúť maratón alebo ironmana, musí vás to baviť.

Ale musíte absolvovať množstvo tréningov, kde sa vám nechce a ktoré vás bolia. Musíte si pritom trošku poplakať a sem-tam sa utopiť. Musíte robiť pohyby ktoré neviete a ktoré neznášate.

Keď chcete napísať knihu, musí vás to baviť.

Ale musíte nad ňou sedieť, prepisovať a trpieť pri nej. Presne to, čo neznášate.

Kvalita je tvorená ťažkosťami. Kvalita znamená nedostatok. Pretože je jej málo. Málo je jej preto, lebo je to ťažké. Málo ľudí dokáže robiť ťažké veci. Málo ľudí dokáže rozumne trpieť a mať rád toto utrpenie.

Málo ľudí ho dokáže správne zakomponovať do svojej zábavy tak, aby sa to správne a vyrovnane vyskladalo. A rovnako málo ľudí čo až moc trpí, dokáže rozumne zakomponovať zábavu a radosť.

Ľudia, ktorí sa neustále posúvajú, učia nové veci, zlepšujú sa a plnia si sny sa divne zamilovali do tej ťažkej časti.

Tá ťažká časť je tá, ktorá im chýba. Aj keď ju neznášajú, vedia že to je ona čo ich posúva a dopĺňa časť ktorú zbožnujú. Preto sa jej nevyhýbajú ale rozumne, tak aby ich neotrávila si ju dávkujú. Vítajú ju keď príde, pretože vedia, že toto je to, čo tvorí kvalitu.

Robia si z čierno-bieleho sveta, svet farebný.

Keď chceš byť šťastný, musíš trpieť.

Môj blog – Ťažko je ľahko žiť.