Politika je ventilátor do ktorého z jednej strany dávajú hovná


A z druhej strany striekajú hovna na celé okolie. Podľa toho ako sa k tomu ventilátoru priblížiš, tak budeš zasratý. To je politika. Túto krásnu anekdotu mi povedal človek, ktorý sa pohybuje okolo ventilátora dlho. Veľmi sa mi páčila a odvtedy ju všetkým rozprávam.  

Kto su ale tí, čo tam tie hovna dávajú? No tí, ktorí majú radi sračky a nevadí im smrad. Robia to preto, lebo im je jasné, že hovna vadia špecifickému druhu ľudí, ktorí chcu byť čistí. A tak tie hovna používaju na svoju ochranu. Aby tam moc neobšmŕdali. 

No a nám verejnosti hovno jednoducho smrdí. Či je od neho zadrbaný človek ktorý sa snažil ventilátor opravovať alebo ten ktorý tam to hovno nosil. Smrdí to rovnako.

Politický hovnový rasizmus. Vidím čierneho, je zlý. Vidím bieleho, je ešte horší.  Ale kriticky sa zamyslieť, je ťažké. Nemá to vytetované na pokožke. Na rozhodnutie musíte potlačiť zvieracie pudy. To stojí energiu a to sa nám nechce. A tak máme radi škatulkovanie a kategórie. Lebo je to jednoduchšie a my sme leniví.

Prečo je to problém?

Lebo máme príliš málo čističov na to, koľko hovien sa za deň vyserie a hodí do ventilátora. V poslednej dobe som videl, ako čistí ľudia páchajú samovraždy a hádžu sa do žumpy, aby ju vypustili. Opustení následne umierajú v sračkách. Ten bordel je taký obrovský, že to sami nedajú a potrebujú pomôcť.

Lenže pomoc vo veľkom nepríde, kým nezačneme rozlišovať oprávarov od sráčov. A nie len rozlišovať. Kým opravárom nezačneme ďakovať za to, že sa za nás drbú do tých sračiek.

Naozaj existujú ľudia, ktorí chodník vyčistia nie preto, aby ho mali celý pre seba. Ale preto aby sa oni, ich deti a ich susedia nemuseli rannou cestou do roboty báť, že skočia do hovna.

Nepíšem to preto, že by som si o sebe myslel, že som ten opravár alebo že by som chcel smrdieť. Píšem to preto, lebo len som sa zdiaľky pozrel na ventilátor (vďaka slovensko.digital a podobným aktivitám) a už si ľudia zapchávali nos. Takže chápem trošku flustráciu opravárov.

Preto vznikol tento článok.

Aby som vzdal hold všetkým poctivým, ktorým hovná smrdia, ale napriek tomu ich za nás vynášajú. 

Všetkým poctivým úradníkom a politikom (aj takí sú), ktorí to myslia a robia dobre pre ostatných. Taktiež ich podporovateľom, neziskovkám, novinárom a podnikateľom ktorí to chcú niekam posunúť a musia chodiť okolo ventilátora a trošku smrdieť. Všetkým, ktorí nie sú rasisti ani v politike. Lebo politika špiní.

Čím viac vás bude, tým lepšie sa tu budeme mať. Ja osobne vás uznávam. Díky.

A keď sa budete večer sprchovať a budete si hovoriť, že už viac nedáte, pustite si niečo motivačné:

“The Roots – Somebody’s Got To Do It”
Somebody’s gotta be there when it gets ugly
Somebody’s gotta be there when it gets bloody
Somebody’s gotta get their hands dirty
Yo, it’s a fucked up job but somebody’s gotta do it
Somebody’s gotta come up with a plan
And be there when the shit hits the fan
I hope ya’ll out there understand
Look man it’s a fucked up job, but somebody’s gotta do it