54. Lekcia skúseného manažéra, ktorý pomáha meniť štát k lepšiemu | Peter Balík – Michal Truban


Pozvanie do môjho podcastu tentokrát prijal dlhoročný skúsený manažér a bývalý minister úradníckej vlády – Peter Balík. V úvode sme sa rozprávali o kritike a jej dôležitosti pre rozvoj firmy alebo aj štátu. Medziiným sa od Petra dozviete, ako je možné stať sa z bežného úradníka až ministrom – bol totiž šéfom Sekcie inovácií, strategických investícií a analýz a následne sa prepracoval až do ministerského kresla, čo zásadne ovplyvnilo jeho prácu. V našom rozhovore teda prezradí aj to, koľko hodín taký minister strávi v práci.

 

Peter Balík je tiež skúseným manažérom, a preto poskytol pár cenných rád, ako efektívne manažovať ľudí, chod firmy alebo verejnú správu. Keďže jeho práca častokrát zahŕňala aj nábor nových ľudí, ochotne sa vyjadril i k tejto oblasti. V podcaste sme sa navyše rozprávali o chode nášho štátu a o tom, ktoré problémy by bolo možné pomerne jednoducho vyriešiť, ako aj o tom, ako na správnu stratégiu a výber priorít pri riadení.

 

V závere našej debaty sme sa dotkli témy v súvislosti s tým, v čom by sa štát mohol inšpirovať od podnikateľov a naopak. Celý podcast je plný hodnotných tipov a nápadov nielen pre manažérov. Užívajte!

 

Knihy a ostatné zdroje spomenuté v tomto podcaste:

János Zolcer  – Gorbačovove tajomstvá

 

Rozhovor si môžete pozrieť vo videu nižšie alebo na streamovacích platformách:

SPOTIFY podcast: https://spoti.fi/31Nywax

APPLE podcast: https://apple.co/3n0SO8F

GOOGLE podcast: https://bit.ly/3qAt5WU