43. Žiaden extrém nie je dobrý | Mentorka Ivana Molnárová – Michal Truban


Ivana Molnárová je mentorka, koučka a bývalá dlhoročná TOP manažérka Profesie. Je odborníčkou na prácu s ľuďmi a jej skúsenosti sú citeľné v celom podcaste. S Ivanou sme hneď v úvode prebehli jej kariéru v Profesii a tiež to, prečo musela odísť.

 

Ivana je lídrom telom i dušou. V podcaste vysvetlila, aké vlastnosti musí mať dobrý líder, čo znamená TQ a ako vytvárať prostredie, v ktorom ľudia nasledujúci lídra vedia rásť. V Profesii pracovala Ivana aj s mladými ľuďmi a zistila, aké hodnoty zastávajú. Ako s mladými pracovať a prečo je pre mladú generáciu dôležitejšia klimatická kríza, než to, aby pracovali od rána do večera? V podcaste sme viedli dlhú debatu aj o sebapoznaní, z ktorého nielen ako líder dokážete profitovať celý život.

 

Workoholizmus bol ďalšou témou, ktorú sme rozobrali aj v spojitosti s mladými. Ivana spomenula, že workoholizmus vôbec nemusí byť pre človeka dobrý. V závere podcastu Ivana dala dôležitú radu pre tých, ktorí chcú predávať vo svojej práci viac. Tento podcast je povinnou jazdou pre každého, koho zaujíma sebarozvoj. Užívajte!

 

Knihy a ostatné zdroje spomenuté v tomto podcaste:

Oscar Wilde Portrét Doriana Graya

Podcast – Nevyhorení

Sadhguru – Karma

 

Rozhovor si môžete pozrieť vo videu nižšie alebo na streamovacích platformách:

SPOTIFY podcast: https://spoti.fi/31Nywax

APPLE podcast: https://apple.co/3n0SO8F

GOOGLE podcast: https://bit.ly/3qAt5WU