36. Recept na dlhý a zdravý život | Patofyziológ Boris Bajer – Michal Truban


Boris Bajer je jedným z TOP výživových poradcov, patofyziológov a tiež aj lekárov preventívnej medicíny. Napísal aj dve knihy, o ktorých sme sa, samozrejme, v podcaste rozprávali. V úvode podcastu sme rozobrali tému zdravého životného štýlu. Čo to znamená a prečo by ste mali žiť zdravo aj vy? Hovorí sa, že strava je základom chudnutia. Boris v podcaste hovorí, prečo to nemusí byť vždy tak.

 

Boris Bajer vysvetlil aj tému intolerancií a toho, prečo testy nie sú vždy správne. Ako dlho bude trvať, kým schudnem? To je častá otázka nielen od jeho klientov, ale aj od bežných ľudí. U niekoho môžu prísť výsledky už po dvoch týždňoch, u niekoho až po šiestich. Boris hovoril aj o doplnkoch stravy a o ich potrebe pre ľudí, ktorí sa stravujú napríklad vegánsky.

 

Zdravý životný štýl je samostatnou témou, ktorú sme v podcaste rozoberali viac do hĺbky. Žiť zdravo neznamená dať si na obed občas zeleninu, ale ide skôr o pravidelnosť a zvyk. Boris dal aj návod na to, ako môžete spoznať zlú diétu, ktorú vám niekto ponúkne na internete. Tento podcast je povinnou jazdou snáď pre každého, pretože téma zdravia sa týka nás všetkých. V závere dal Boris veľmi zaujímavý pohľad na zmysel života, ktorý by ste si mali vypočuť. Užívajte!

 

Knihy spomenuté v tomto podcaste:

Boris Bajer – Medicína výživy 1,2

Rozhovor si môžete pozrieť vo videu nižšie alebo na streamovacích platformách:

SPOTIFY podcast: https://spoti.fi/31Nywax

APPLE podcast: https://apple.co/3n0SO8F

GOOGLE podcast: https://bit.ly/3qAt5WU