Predávam WebSupport a naplno idem do politiky


Dnes sa uzavrela jedna z dôležitých etáp môjho profesionálneho života. Predal som WebSupport. Svoj podnikateľský sen som si už splnil. Dokázal som, že úspešná slovenská firma sa dá vybudovať čestne a čisto. Teraz idem naplno do politiky, aby som ukázal, že tak čestne a čisto sa dá riadiť aj štát.

WebSupport som zakladal ako mladý, neskúsený 18-ročný chalan na strednej škole. Za 17 rokov sa mi s tímom podarilo vybudovať najväčší webhosting na Slovensku s pobočkami v zahraničí. Podarilo sa nám vybudovať známu a úspešnú firmu, ktorej príbeh sa stal vzorom pre ďalšie slovenské firmy a startupy.

Napísal som o tom aj knihu .Support, ktorá sa stala bestsellerom so 4 dotlačmi.

Vďaka tomu akú atraktívnu firmu sme vybudovali, tak ju stále chcel niekto kúpiť. Ponuky na predaj sme dostávali každý rok. Nikdy som ich však neakceptoval. Teraz ale nastal ten okamih.

Keď som spoluzakladal Progresívne Slovensko, hovoril som, že sa chcem politike venovať naplno.

Predaj Websupportu je potvrdením tohto sľubu.

Vďaka peniazom, ktoré som zarobil môžem byť v politike naozaj slobodný. Nebudú za mnou, ani za Progresívnym Slovenskom stáť žiadni oligarchovia alebo mecenáši v pozadí, ktorí by si od nás potom nárokovali nejaké kšefty so štátnom.

Pýtate sa ale, čo keď ty budeš chcieť tie peniaze späť?

  1. Pre mňa nie sú peniaze najdôležitejšia vec na svete.
  2. Aj pri predaji WebSupportu som mal ponuku, ktorá bola o nejaký ten milión eur vyššia ale odmietol som ju. Pretože bola od ľudí so zlou históriou a zároveň som chcel WSku dopriať medzinárodný príbeh.
  3. Toto isté sa ma pýtali, aj keď som dával peniaze do Slovensko.digital, že aký máme za tým plán ako zarobiť. Nikto nám neveril, že to myslíme dobre.

Naopak, videl som koľko dobra vedia spraviť čisté peniaze v politike. Zároveň som videl, ako sa väčšina ľudí ich bojí dávať. Ale bez odvahy sa nikdy nepohneme dopredu.

Príbeh WebSupportu bude pokračovať.

WebSupport predávame dánskej firme AXCEL, ktorá vlastní aj švédsku jednotku a v Čechách active24.

To, z čoho som úplne najviac rád je, že WebSupport kupujú aj preto, že ďalšiu expanziu chcu postaviť na jeho platforme. Chcú využiť potenciál ktorý má WebSupport v manžmente, technoógiach aj marketingu.

Na záver sa chcem poďakovať všetkým, ktorí časť svojho života spojili s príbehom WebSupportu a vytvorili niečo výnimočné. Hlavne zamestnancom, klientom, partnerom, fanúšikom a všetkým ktorí pri nás stáli v dobrom aj v zlom.

Boli a ste súčasťou príbehu, v ktorom biznis nie je iba o zisku, ale aj o širšej zodpovednosti a o snahe spoločne posunúť Slovensko dopredu.

Vďaka vám všetkým.

 

Categories