Peťko, ktorý poslal pár lodí do vesmíru


Jeden týpek (Peter Diamandis), si povedal, že by sa rád pozrel do vesmíru a že by to doprial aj iným. NASA mu s tým asi nepomôže a on nato nemá peniaze. Tak sa trošku zamyslí. A …

Čo urobí v takomto prípade človek milión?

A čo urobí týpek, ktorý vie, že všetko je dovolené a možné? (alebo je až tak hlúpy, že to vie)

Vymysli – xprize.org – 10 milónov dolárov tomu, kto 2 krát za sebou odvezie posádku 2 do vesmíru.

No super. Ja nemám 10 mega. Ani on. Ako a kde ich zoženie? Snaží sa ich naraisovať od sponzorov. Len tak-tak vyžobre 0,5milóna a ďalej už mu nikto nechce dať.

Vzdá sa? Nie. Ide ALL-IN.

Zoberie celého mastného pol mega a zorganizuje tlačovku s 20-timi astronautami, šéfom NASA a FAA a rodinou Lindbergerovcov kde oznámi túto cenu. Samozrejme sa to dostane do celého sveta, všetci sú z toho napichaní a on v pohode doraisuje zvyšných 10 milónov.

Cena je úspešná. Vyhrajú to borci zo SpaceShipOne. Peťkovi sa splnil sen a dokázal nemožné.

Je na boardoch s Muskom, Brinom. Založil kopec ďalšíc firiem, projektov, Singular university.  Napísal 2 super knihy – Abundance a BOLD.   Ako myslieť vo veľkom a pre budúcnosť. Síce som ich ešte nečítal, ale asi stoja zato :). Rozhodne si ho pogooglite.

Inšpiruje ma, čo dokáže človek, ktorý sa nevyhovára ale hľadá riešenia. Všetci máme sny a každému sa nám zdá nemožné ich dosiahnuť. A potom si túto niekto posiela lode do vesmíru, lebo mu to príde ako dobrý nápad. 

Keď týpek bez cashov dokáže za 10 mega poslať lode do vesmíru (odhaduje sa, že pri súťaži jednotlivé firmy preinvestovali viac ako 100M).

Tak verte tomu, že už vám nikdy nebude žiadna výhovorka dosť dobrá a môžte dokázať všetko. (alebo aspoň to, načo budete dostatočne naivní)

Na záver rozhodne odporúčam jeho interview s Timom Ferrisom (dozviete sa mrte ďalších super vecí a môže dokonca nastať posun vo vašom živote :)
 resized_bear-grylls-meme-generator-cool-story-bro-you-gonna-drink-your-own-piss-as-well-f6c2d5
Categories