Zuzana Čaputová by sa dotiahla na Šefčoviča


Vďaka prieskumu, ktorý pre nás realizovala agentúra AKO, vieme, že druhé kolo môže dopadnúť súbojom Zuzany Čaputovej s Marošom Šefčovičom. Znamená to, že ľudia, ktorých oslovil silný príbeh a statočnosť Zuzany Čaputovej, nebudú musieť robiť kompromisy a voliť niekoho, koho poznajú len z bilbordov.

Na druhé kolo so Šefčovičom majú šancu všetci kandidáti demokratickej opozície

V druhom kole môže byť rovnako, ako Mistrík, aj Zuzana Čaputová. V prieskume sme sa na to priamo opýtali. Koho by ste volili, ak by Mikloško a Mistrík podporili Čaputovú? Voliči by si v takej situácii do druhého kola so Šefčovičom vybrali práve Zuzanu Čaputovú s podporou 18,5 %.

Práve preto výzvy na vzdanie sa strácajú zmysel, čo pochopil aj Robert Mistrík, ktorý svoju predošlú výzvu nazval v relácii TA3 už len “priateľskou ponukou.” Viete si predstaviť, ako by to vyzeralo, keby dva mesiace pred komunálnymi voľbami 24-percentný Mika vyzval 17-percentného Matúša Valla, aby sa vzdal, lebo len tak porazia Nesrovnala?

Netvrdím, že rovnako by to neskončilo druhým kolom Mistríka a Šefčoviča, v prípade, že by sa Čaputová s Mikloškom rozhodli podporiť práve jeho. Vyplýva z toho ale veľmi dobrá správa pre Slovensko. V prvom kole nebudeme musieť voliť zo strachu, ale z rozumu. Vyberať si môžeme toho, kto je lepší, lebo šance majú obaja rovnaké.

Scenár s Harabinom v druhom kole je nepravdepodobný

Harabin už nemá kam rásť. V prieskume AKO v decembri mal 10 %, v novembri pre Focus rovnako 10 %, a takmer rovnako aj teraz v januári, opäť pre AKO. Harabin už nemá kam rásť, lebo ho pozná takmer 100 % ľudí, ktorí naňho, zároveň, majú jasný názor. Buď ho majú radi a podporujú, alebo budú robiť všetko preto, aby sa prezidentom nestal. Harabin nezíska ani voličov Kotlebu. Ak by sa ten vzdal, len každý jeho desiaty podporovateľ by mal ako druhú voľbu Harabina. Záver: 10 % pre Hrabina je desivých, ale do druhého kola to nedá.

Slovensko potrebuje prezidentku, ktorá svoj cely profesijný život venovala službe ľuďom a bude v tom pokračovať.

Byť prezidentkou nie je žiadna veda, je to zodpovednosť za ľudí!

Na poste prezidenta má byť niekto, kto svojím životným príbehom mnohokrát dokázal, že mu ide o službu ľuďom. Zuzana mohla byť bohatá právnička, pracujúca pre veľké zahraničné firmy s dokonalou kariérou, ale rozhodla sa pomáhať ľuďom, ktorých sa nikto nechcel zastať. Napríklad v prípade Pezinskej skládky, ktorá ohrozovala zdravie ľudí, Zuzana bojovala proti ľuďom ako Marián Kočner a ich mafiánskym praktikám.

Zuzana pozná, aké to je, bojovať s korupciou prehnitým systémom. Vie, ako mocní ľudia v pozadí využívajú svoj vplyv a vyhrážky na ochranu svojich záujmov. Zuzana pozná korupčný systém, ktorého sa musíme zbaviť zvnútra a dokáže proti nemu uspieť.

Ak si mám vybrať medzi Zuzanou Čaputovou – ktorá sa celý život zasadzuje za práva ľudí v tejto krajine, Robertom Mistríkom – síce úspešným vedcom, no bez skúseností s bojom za spravodlivosť na Slovensku, alebo Marošom Šefčovičom – úspešným diplomatom, ktorý ale nemá problém s korupčným systémom kolaborovať, vyberám si jednoznačne Zuzanu Čaputovú.

Ak by pred voľbami odstúpili kandidáti Mistrík a Mikloško a vyjadrili by podporu Čaputovej, komu zo všetkých kandidátov by ste dali v takom prípade hlas?

(Zdroj: Prieskum uskutočnený agentúrou AKO v dňoch 10. – 15. 1. 2019 formou telefonického dopytovania. Výberovú vzorku tvorilo 1 000 respondentov, ktorí reprezentujú dospelú populáciu Slovenska, z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania a okresu bydliska. Objednávateľom prieskumu je Zuzana Čaputová, Pezinok. Dodávateľom je agentúra AKO, s.r.o., Karadžičova 41, 811 07 Bratislava, IČO: 35863781.)

Čaputová by sa ako spoločná demokratická kandidátka dotiahla na Šefčoviča

Môže vás zaujímať – Tajné informácie o spojení Čaputovej a Bezáka.

Categories