Brutálne filmy, z ktorých umriete


Pred nedávnom som dal na facebook takýto post:  flasu vina za nejaky brutalne dobry film (9/10) ktory som este nevidel a umrem z neho (https://www.facebook.com/michal.truban/posts/10204941597475532) Post mal viac ako 150 komentov a super odporúčaní a ja som nechcel aby to zapadlo prachom. Tak som z tých všetkých filmov spravil IMDB list – brutálne filmy aj s ratingami. Poďakujete mi neskôr ;)

Zoznam obsahuje 146 filmov s ratingami a popisom,

aby ste sa vedeli orientovať, ktoré ľudia považujú za super. Je tam veľký mix filmov od najväčej hollywoodskej komercie ale aj veľkých klasík, cez kórejské mňamky až po úplne úchylačiny. Nech si každý vyberie na temný víkendový večer čo mu vyhovuje.

A ako by som ja odpovedal na takúto otázku? Úplne jednoznačne. OLDBOY.

Nebudem vás už napínať.

Zoznam je tu http://imdb.to/1M3P6QN

Ak by niekoho zaujímali čisto moje ratingy a moje filmy ktoré som kukal, tak si môže pozrieť rôzne ďalšie listy na mojom  imdb profile: http://imdb.to/1EGRivp

https://www.instagram.com/p/BYEej7anw6D/?taken-by=truban

Ak vám niečo chýba v zozname, dajte do komentov, veľmi rád to tam pridám.

Oki, večer pozrieme brutálne filmy, no čo na raňajky?

 

16 Comments

Add yours
 1. 1
  nakedGirl17

  Oldboy je uchylacky film, teda ma velmi uchylacku pointu, ked sa ti ten film tak lubil, vzrusuje ta ta myslienka?

 2. 2
  mtruban

  oldboy je hlavne film o pomste a jej marnosti v konecnom dosledku. pre mna osobne perfektny kus filmoveho umenia. dana pointa na ktoru narazas tam pre mna nehra ziadnu rolu. aj bez toho by ten film pre mna bol super.

 3. 3
  Lukáš Kušnier

  Ja by som pridal Les diaboliques (1955), Du rififi chez les hommes (1955), M (1931) :)

 4. 6
  andrej

  chyba mi tam Alien (1979) a Nausicaa (1984 – pozor, povodna Miyazakiho verzia, nie ten vraj divny hollywoodsky prestrih).

 5. 13
  michal_hantl

  Mišo, líbí se ti podobné filmy jako mi. Dej si Visitor Q, Dead man (Jarmusch), The holy mountain (Jodorovsky) a El topo (Jodorovsky) a pak napiš, jak se ti líbily :) Dám ruku do ohně za to, že každý.

 6. 14
  mtruban

  Jarmusch je na mna hrozne pomaly, a jodorovsky je riadny psychac. Tie filmy som videl. Maju co-to do seba. Ale nebola to presne salka mojej kavy. Resp. ELTOPO bol tak do polky uplne mega. Potom to uz bolo dlhe strasne. Ale pacil sa mi dokument Jodorovsky DUNE.

 7. 15
  uzivatel zaregistrovany

  co tak „Dievca vo vlaku“ (The girl on the train)
  inak vdaka za zoznam, ukajujem z neho

 8. 16

Comments are closed.