56. Nikdy sa nevzdať je dôležitejšie ako nikdy neprehrať | Ivan Korčok – Michal Truban


Do tohto výnimočného dielu prijal pozvanie jeden z najskúsenejších slovenských diplomatov, bývalý minister zahraničných vecí a prezidentský kandidát – pán Ivan Korčok.

Hneď v úvode sme diskutovali o športe. Čo majú spoločné šport a politika. Ako nám pri najvypätejších pracovných stresoch (napr. pri predvolebnej kampani) šport dokáže zachrániť fyzické aj psychické zdravie. A ako si naň vždy nájsť čas.

Pán Korčok vysvetľoval tiež spôsoby, akými je možné vysporiadať sa s prehrou a ako sa s odstupom pozerá na kampaň a voľby. Rozprávali sme sa aj o politike a o tom, aké je pri politickej súťaži dôležité neodísť priďaleko do šedej neférovej zóny protistrany. Ivan Korčok je, samozrejme, celoživotný diplomat, ktorý v podcaste takisto vysvetlil rozdiely medzi prácou v diplomacii a politike. Ak vás napríklad zaujíma, ako prakticky funguje vyjednávanie na tej najvyššej úrovni, je tento podcast pre vás.

Ako každý hosť, aj pán Korčok na záver odporučil svoje obľúbené knihy a tiež prezradil svoj pohľad na zmysel života.Tento rozhovor je pre všetkých podnikateľov aj nepodnikateľov zaujímajúcich sa o pohľad prezidentského kandidáta, ktorý skončil druhý. Užívajte!

Knihy a ostatné zdroje spomenuté v tomto podcaste:

Stefan Zweig – Svet včerajška