40. Ako preraziť na ázijskom trhu a prečo je mikromanažment dôležitý? | Braňo Vargic – Michal Truban


Braňo Vargic je výnimočný hosť, ktorý sa v podstate pozval sám. Je jedným z najlepších salesákov a HR manažérov, ktorý to z Tatra banky dotiahol až do Vietnamu. Je skvelým projektovým manažérom a vyrozprával nám viacero inšpiratívnych príbehov.

 

V podcaste sme sa rozprávali o efektívnom riadení ľudí a o tom, prečo je niekedy mikromanažment dôležitou súčasťou projektov. Rozobrali sme aj neustále sa meniace požiadavky zamestnancov a inovácie v HR, ktoré predstavujú výzvy pre moderných manažérov. Zároveň si vypočujete príbeh o tom, ako Braňa zaskočilo HR, keď sa uchádzal o prácu on.

 

Rozhovor vám tiež poskytne náhľad do toho, čo všetko je potrebné pri expandovaní podniku do Ázie. Ázia je veľmi rozdielna oproti Európe, a tak Braňo v podcaste hovoril o konkrétnych veciach, na ktoré si treba dávať pozor. Diskutovali sme tiež o téme charakterových rysov, ktoré zdieľajú úspešní ľudia a ktoré si Braňo sám všimol. 

 

Rozobrali sme skutočne veľmi veľa tém zaujímavých nielen pre podnikateľov, ale aj pre širokú verejnosť. Braňo uviedol mnoho tipov na podcasty a knihy, ktoré stoja za prečítanie, a preto si myslím, že tu máme ďalší diel, ktorý je povinnou jazdou pre takmer každého. Užívajte!

 

Knihy a ostatné zdroje spomenuté v tomto podcaste:

Fons Trompenaars Riding the Waves of Culture

Fons Trompenaars Riding the Waves of Innovation

Dave Grohl – The Storyteller

Anthony Bourdain – A Cook’s Tour

Alicia Keys – More Myself

Reed Hastings – No Rules Rules

Michelle Obama – The Light We Carry

 

Rozhovor si môžete pozrieť vo videu nižšie alebo na streamovacích platformách:

SPOTIFY podcast: https://spoti.fi/31Nywax

APPLE podcast: https://apple.co/3n0SO8F

GOOGLE podcast: https://bit.ly/3qAt5WU