39. Ako zarobiť milióny s dizajnom? | Dizajnér Michal Šimkovič – Michal Truban


Michal Šimkovič alias Musho patrí medzi top svetových slovenských dizajnérov. Dva dni strávil aj na Slovensku, tak som to musel využiť. Musho to so svojím umom dotiahol až do Silicon Valley, kde už dlhé roky pracuje a býva. Ešte dávno som tam s ním aj ja zažil super príbehy, ktoré pozdieľame. Táto unikátna časť vás teleportuje do jeho hlavy a príbehov. Má úplne iný mindset a je to skutočne inšpiratívny človek. Upozorňujem, že tento diel je plný výrazov a slangov, ktorým nemusíte rozumieť, ale určite sa zabavíte.

 

Musho si prešiel niekoľkými zaujímavými projektmi, ako napr. aplikáciou Circle, ktorá networkovala ľudí. Ďalej stojí za zmienku projekt HackerRank – ten dodnes pomáha s híringom developerov. Nemožno nespomenúť ani aplikáciu Miro, ktorá bola ešte donedávna väčšou aplikáciou než známa Figma. Musho tiež pracoval ako dizajnér v Amazon Web Services (AWS) a prešiel si niekoľkými startupmi. Nazýva sa náhodným investorom, pretože vďaka pár náhodným investíciám do správnych projektov prišiel k peknému balíku peňazí. Celá jedna kapitola v podcaste sa venuje práve týmto investíciám, z ktorých sa môžete učiť.

 

V podcaste sme sa rozprávali o konkrétnych aplikáciách, na ktorých pracoval – a vysvetlil nám tiež, v čom boli unikátne. Michal sa snaží stále zlepšovať a verí, že mentálne zdravie je veľmi dôležité. Odporúča úplne klasickú chôdzu bez slúchadiel, ktorú ak nerobíte, mali by ste ju skúsiť.

 

V závere podcastu sme sa rozprávali aj o rozdieloch medzi Slovenskom a zahraničím. Spomedzi všetkých mojich hostí práve Michal odporučil najviac kníh a podcastov. Tento diel je určený nielen dizajnérom mal by si ho vypočuť každý, kto cíti, že má v sebe podnikavosť. Užívajte!

 

Knihy a ostatné zdroje spomenuté v tomto podcaste:

Clouded Judgement – https://cloudedjudgement.substack.com/

All-in podcast – https://www.youtube.com/@allin

Exponential View – https://hbr.org/2019/04/podcast-exponential-view

PATENT DROP – https://patentdrop.thedailyupside.com/

 

Rozhovor si môžete pozrieť vo videu nižšie alebo na streamovacích platformách:

SPOTIFY podcast: https://spoti.fi/31Nywax

APPLE podcast: https://apple.co/3n0SO8F

GOOGLE podcast: https://bit.ly/3qAt5WU