24. Ako sa dostať na obálku Forbes? | Šéfredaktor Forbes, Juraj Porubský – Michal Truban Podcast


Juraj Porubský je šéfredaktor magazínu Forbes, ktorý je o úspechu, biznise a bohatstve. Poskytuje rebríčky najbohatších ľudí, inšpiratívne príbehy firiem a dianie zo sveta biznisu a ekonomiky. Ako sa dostať na obálku Forbes? Juraj v tomto diele vysvetlil nielen to, ako sa dostať na obálku, ale aj kde a ako vo Forbes hľadajú podnikateľov a firmy, o ktorých by napísali.

 

Juraj rozprával tiež o tom, aké spoločné charakteristiky majú úspešní ľudia a prečo je šťastie v podnikaní akousi konštantou. Úspešní ľudia musia za svoj úspech platiť naozaj vysokú cenu – no a v rozhovore sa dozviete aj to, že počas platenia si to mnoho podnikateľov ani neuvedomuje. Juraj vysvetlil aj to, prečo je na Slovensku omnoho menej úspešných žien než mužov.

Juraj Porubský je novinárom už veľmi dlho. Za ten čas si všimol, aké sú generačné rozdiely medzi podnikateľmi. Opísal aj to, aké to bolo byť novinárom, čo sa zmenilo a ako vyzerá život novinára. Má veľmi konkrétny názor na to, kam ako spoločnosť smerujeme. Posledná otázka patrila opäť zmyslu života a myslím si, že sa oplatí podcast dopočúvať až do konca – a to práve pre jeho odpoveď. Užívajte.

Rozhovor si môžete pozrieť vo videu nižšie alebo na streamovacích platformách:

SPOTIFY podcast: https://spoti.fi/31Nywax

APPLE podcast: https://apple.co/3n0SO8F

GOOGLE podcast: https://bit.ly/3qAt5WU