Test: Aká dobrá je vaša firma?


Na základe svojich skúseností som vytvoril online test, ktorý vám pomôže odhadnúť kvalitatívnu úroveň vašej firmy. Výsledok odhalí vaše silné stránky, naopak aj tie, kde máte medzery.

Každá firma je iná. Počas mojich viac ako pätnástich rokoch skúseností s podnikaním, konzultovaním, pomáhaním, čítaním rôznych podnikateľských návodov, som identifikoval niekoľko parametrov, ktoré robia z priemernej firmy, firmu výnimočnú.

Už len samotné zamyslenia sa nad otázkami v teste vás inšpirujú a ukážu vám smer, čo ďalej vo firme vylepšovať. Test je tvorený predovšetkým pre malé a stredné firmy, ktoré už existujú. Test je anonymný a zaberie len 5 minút. Nemusíte nikde vkladať názov firmy ani reálne meno. Po skončení dostanete emailom výsledok.

Test hodnotí firmu v štyroch kategóriach:

1. Vízia – stratégia – trh: Ako rozumiete tomu, čo robíte a kam smerujete
2. Rast – marketing – sales: Ako k vám chodia zákaznící
3. Organizácia firmy: Ako dobre firmu manažujete
4. CEO – Ako fungujete ako CEO

Tento framework a samotný test som skúšal aj s kamošmi, majiteľmi známych a dlhodobo dobre fungujúcich firmiem, neskôr aj s firmami, ktoré iba začínajú. Výsledky tohto testu dobre odzrkadľovali jeho funkčnosť.  Nie je tým najobjektívnejším testom na svete, no je funkčný.

Budem rád, keď si test vyskúšate a ozvete sa mi so svojim feedbackom. Je v „predfinálnej fáze“ a chcem ho určite ešte vylepšovať, aj s vašou pomocou.

Categories