RUNform.com – je vonku na testovanie


RUNform.com vám pomôže behať s väčšou radosťou. Stačí keď sa nahráte ako bežíte. Automaticky analyzuje váš beh a pošle vám feedback ako ste natom a čo treba zlepšiť. Ako presne funguje a prečo nás napadlo túto psychorevolučnú appku aj priviesť k životu?


Asi po 2 rokoch aktívnejšieho behania som začal s triatlonom. Vďaka plávaniu som si uvedomil, aká je v športe dôležitá technika. A napriek tomu pri behaní všetci na ňu kašlú. Aby som to lepšie pochopil, ponoril som sa do štúdia bežeckej techniky. Pozeral som množstvo videíí, čítal články, rozprával sa z trénermi. A behal.

Spolu so mnou milióni ľudí ktorí robia základné bežecké chyby, ktoré nás spomaľujú alebo nám môžu priviesť zranenie. (napr. všetci dopadáme na pätu)

Aby som sa posunul, nahral som sa ako bežím a video som poslal môjmu trénerovi.  Tu nastal prvý problém ktorý RUNform.com rieši. Keď sa nahráte, jednoducho viete svoje video zazdieľať svojmu trénerovi, kamošovi, komunite aby vám napísala v čom robíte chyby. Vďaka runformu viete do videa jednoducho kresliť a dávať komenty.

Ale to je málo. Ja som chcel profesionálny a takmer okamžitý feedback na to, ako behám. 

Vďaka množstvu hodín presedených nad študovaním bežeckej techniky som vedel, že sa dá v podstate zúžiť na niekoľko parametrov.

Ide o pomery a vzdialenosti medzi jednotlivými časťami tela a plochy po ktorej bežíte. (napr. koľko nadskakujete, pod akým uhlom dopadá noha na zem a ako ďaleko od ťažiska, ako vysoko je zadná noha, aká je frekvencia krokov, aký dlhý je krok …)

Vtedy padla dôležitá otázka:

Čo keby sme vedeli z videa automaticky rozpoznať bežca a jeho dôležité časti (kĺby, nohy, hlavu, cestu ..) a vykresliť z jeho postavy KOSTRU?

01tumblr_inline_n306gyKlxK1r6yszj

02tumblr_inline_n306ic4f1n1r6yszj

03tumblr_inline_n306ipT84O1r6yszj

 

(toto su aktualne screeny z appky)

Potom by sme presne vedeli aké pomery má medzi jednotlivými časťami a aká je jeho bežecká technika.

A to bol začiatok RUNformu:

1. vy alebo váš kamarát vás pomocou runformu nahrá ako bežíte (stačí par sekúnd)
2. runform automaticky analyzuje vašu techniku (rozpozná dôležité parametre)
3.  pošle vám späť feedback aká je vaša technika. Či sa môžete zraniť, či vďaka odstráneniu niektorej z chýb nemôžete zrazu bežať o 30% rýchlejšie …

To je naša vízia:
Aby sme behali s väčšou radosťou. (rýchlejšie, bez zranení, krajšie)

– je to taký malý bežecký tréner v kapse.

RUNform.com je už funkčný, ale stále v testovacej prevádzke. Analýza už funguje, ale neustále ešte na nej pracujeme, spresňujeme ju. Čaká nás ešte veľká výzva vymysieť najvhodnejší spôsob ako dáta z analýzy posielať tak, aby pre vás boli čo najzrozumitenejšie a pomáhali sa vám čo najrýchlejšie sa zlepšovať.

K tomu potrebujeme aj vašu pomoc.

Budeme radi, keď RUNform vyskúšate a nahráte čo najviac videíí z najrôznejších behov. Množstvo videií potrebujeme preto, aby sme analýzu mohli spresňovať. Napíšte do komentov, aký typ feedbacku by mal pre vás najväčší zmysel.

A máte chuť nám pomôcť alebo akokoľvek spolupracovať, v pohode mi napíšte: truban@runform.com

Budeme radi za akýkoľvek feedback z vašej strany.

04tumblr_inline_n307bk7uZL1r6yszj

05tumblr_inline_n307crdWyn1r6yszj

06tumblr_inline_n307d8q76j1r6yszj

 

Categories

1 comment

Add yours
  1. 1
    Augustín Zubo

    uz su to 3 roky ale tiez sa rad zapojim, ked bude android. preco padla volba na iphone?

Comments are closed.