O transformácii spoločnosti a výzvach budúcnosti | Martin Dubéci z Tabačky–Michal Truban Podcast


Toto sme v podcaste veru ešte nemali – knihy anarchistického antropológa, debaty o alternatívnom hedonizme, luxusnom automatizovanom komunizme a východnej hudobnej scéne. Ak ste z Košíc, Martina Dubéciho určite poznáte. Je to generálny manažér Tabačky a môj bývalý kolega z Progresívneho Slovenska. Martin je jeden z mála, ktorý sa presťahoval nie z východu do Bratislavy, ale opačným smerom.

Začali sme zľahka témou športu. Martin sa dal na behanie a schudol 20 kíl. V rozhovore prezradil, prečo nezačal so športom skôr a ako sa mu podarilo vybudovať si pevný zvyk.

Kariérna a životná cesta zaviedla Martina z politiky do kultúry, a tak sme nemohli obísť tému hudby. Ja mám síce iný hudobný vkus, ale Martin tak pútavo popisoval východniarsku hudobnú scénu, že si spomenuté kapely okamžite pridávam do playlistu.

Práca v Tabačka Kulturfabrik v Košiciach ale nie je len o organizácii koncertov. Trochu sme podebatovali o roli kultúrnych centier v živote menších miest na Slovensku, ale aj o ich prínose pre biznis. Myslím si, že táto časť bude obzvlášť zaujímavá pre podnikateľov, ktorí už majú finančný kapitál a teraz hľadajú spôsoby, ako získať sociálny kapitál.

A keby som bol vedel, že futuristická debatka sa tak vydarí, hneď by som začal témou budúcnosti sveta, výzvami, ktorým čelí ľudstvo a tým, aké transformácie čakajú našu spoločnosť. Na konci podcastu nájdete aj veľmi zaujímavé tituly kníh na tieto témy, ktoré odporúča Martin Dubéci. Užívajte.

Rozhovor si môžete pozrieť vo videu nižšie alebo na streamovacích platformách:

SPOTIFY podcast: https://spoti.fi/31Nywax

APPLE podcast: https://apple.co/3n0SO8F

GOOGLE podcast: https://bit.ly/3qAt5WU

 

Categories