48. Je krypto bublina alebo inovácia, ktorú potrebujeme? | Peter Kriss – Michal Truban


Baví ma robiť na projekte so svetovým dopadom z bratislavskej kaviarne. Toto sú slová hosťa posledného podcastu, Petra Krisa. Je podnikateľom, ktorý so svojím startupom dokázal presvedčiť amerických investorov, aby mu dali prvú investíciu v hodnote jedného milióna, a to všetko bez toho, aby sa stretli osobne. V podcaste Peter v úvode vysvetlil, prečo krypto v dnešnej dobe dáva zmysel a z akého uhla pohľadu sa naň pozerá on.

 

V podcaste sme sa rozprávali najmä o krypto svete a o Petrovom startupe, ktorý mení hru krypta. Ako sám hovorí, sme prví na svete, ktorí sme priniesli v tomto smere inováciu. Peter tiež vysvetľuje tokenizáciu nehnuteľností, vplyv krypta na globálnu ekonomiku a aj budúcnosť celého odvetvia.

 

Peter pracuje z Bratislavy, pričom jeho tím pochádza nielen zo Slovenska, ale z celého sveta. Jeho skúsenosti v oblasti podnikania a tiež aj s investormi popísal v podcaste. Vidí veľký rozdiel medzi európskymi a americkými investormi. Jeho pohľad si odporúčam vypočuť.

 

V závere podcastu sme sa rozprávali o spôsobe jeho práce a aj o tom, ako veľmi je dôležité obklopovať sa lepšími ľuďmi, než sme my. Veľmi zaujímavý podcast, ktorý vám tému kryptomien predstaví novým a hlavne iným spôsobom. Užívajte!

 

Rozhovor si môžete pozrieť vo videu nižšie alebo na streamovacích platformách:

SPOTIFY podcast: https://spoti.fi/31Nywax

APPLE podcast: https://apple.co/3n0SO8F

GOOGLE podcast: https://bit.ly/3qAt5WU