Čím sa politika líši od podnikania | Michal Šimečka – Michal Truban Podcast


Aj keď sa politika veľmi líši od podnikania, veľmi dobre viem aj z vlastných skúseností, že majú spoločné prvky. Podnikatelia a manažéri veľa riešia, ako fungujú, ako sa vzdelávajú, ako zvládajú stres, ale politikov sa to nikto nepýta a je to podľa mňa škoda. Rady ohľadom budovania a riadenia úspešného tímu či zvládania stresu a udržiavania rovnováhy v živote, ktoré zazneli v tomto podcaste, budú užitočné pre všetkých.

Michal Šimečka je europoslancom a prvým Slovákom vo vedení Európskeho parlamentu. Nájdete s ním už veľa mediálnych rozhovorov a vystúpení, ale ja som chcel vytvoriť priestor, v ktorom by sa dalo Miša spoznať viac ako človeka. Preto som si s ním sadol a porozprávali sme sa o tom, čo ho ovplyvnilo, čo ho motivuje, ako premýšľa a funguje.

Keď som sa dozvedel, že Mišo sa stal prvým slovenským podpredsedom EP, mal som obrovskú radosť a bol som na to hrdý. Ako mi však prezradil v tomto rozhovore, nebyť Progresívneho Slovenska, do politiky by asi vôbec nešiel.

Porozprávali sme sa o tom, v čom je rozdiel medzi európskou a slovenskou politikou a aké je žiť medzi Slovenskom a Bruselom. Ako zvláda to, ak nemá celkom pod kontrolou vlastný čas? Zaborili sme aj do nostalgickej minulosti Mišovho štúdia na Oxforde alebo juniorského futbalu v Bratislave. Trochu sme prebrali aj tému otcov a detí. V dnešnej dobe je prvou vetou na Wikipédii Martina Milana Šimečku to, že je otcom europoslanca Michala Šimečku. Kedysi to bolo naopak. Michal bol v prvom rade synom známeho publicistu a významného disidenta. Užívajte.

Rozhovor si môžete pozrieť vo videu nižšie alebo na streamovacích platformách:

SPOTIFY podcast: https://spoti.fi/31Nywax

APPLE podcast: https://apple.co/3n0SO8F

GOOGLE podcast: https://bit.ly/3qAt5WU

 

Categories