Ako sa cítiť lepšie vo svojom tele? | Tomáš Malárik z Fyzio Klinik – Michal Truban Podcast


„Pre vás je najlepšie ležať na gauči a nešportovať. Radšej začnite maľovať.” Mňa by takéto odporúčanie od fyzioterapeuta určite nepotešilo. Ale je pravda, že sa často vôbec nepočúvame a nesprávnym športovaním si niekedy dokonca aj ubližujeme.

O tejto téme sme sa porozprávali s Tomášom Malárikom, garantom odbornej kvality a CEO rehabilitačného centra Fyzio Klinik. Počas 17 rokov odbornej praxe sa Tomáš stretol asi so všetkým možným. Od prípadu, v ktorom dokázal vyliečiť bolesť v krku kontakt na skúseného finančného poradcu, až po pána, ktorý si masážnym valcom zlomil tri rebrá.

Podľa Tomáša je hlavným problémom to, že sa nepočúvame a šport využívame ako útek od reality plnej problémov – v robote alebo doma. Ako to zmeniť? Ako začať viac vnímať svoje telo a počúvať seba aj svoje deti? Ako nám v tom môže pomôcť DNA testovanie?

Okrem odpovedí na tieto otázky sa v novom diele podcastu dozviete aj to, ako prebieha vyšetrenie u fyzioterapeuta a čím sa líši prístup osteopata. Taktiež sa poriadne zasmejete na príhodách z Tomášovej praxe v štýle klasických memečiek „prečo muži žijú kratšie ako ženy”. Užívajte.

Rozhovor si môžete pozrieť vo videu nižšie alebo na streamovacích platformách:

SPOTIFY podcast: https://spoti.fi/31Nywax

APPLE podcast: https://apple.co/3n0SO8F

GOOGLE podcast: https://bit.ly/3qAt5WU

 

Categories