Slovenské firmy, ktoré ma nadchli | Isadore Apparel


Rozhodol som sa nepravidelne pochváliť niektorú zo slovenských firiem, ktorá má nejakým spôsobom nadchla. Správne vzory treba ukazovať a zároveň sa inšpirovať. Aj Websupport vyrástol tak, že som sa stále pozeral okolo seba, veľa som čítal o iných firmách a vzájomne sa inšpiroval.

Zároveň, aby sme videli, že aj zo Slovenska sa dá urobiť úspešná firma, ktorá rastie, exportuje a dokonca má vlastný produkt. Prvá firma v poradí je Isadore.com, ktorá predává cyklistické oblečenie a doplnky. Firmu založili bývalí cyklisti, bratia Velitsovci. Velitsovci sú najúspešnejší slovenskí cyklisti pred érou Sagana, pričom Peter Velits to dotiahol až na pódium Vuelty :) Úspech v športe ich nepohltil natoľko, aby nemysleli na zadné vrátka a už počas športovej kariéry rozbiehali firmu, ktorá spojila ich športovú vášeň s kvalitným produktom.

Úspech = produkt + marketing

Moju filozofiu, že úspech v podnikaní je kombinácia produktu a marketingu, napĺňajú do bodky.

Vlastný produkt:

Ich produkty sa mi páčia hlavne preto, že ja nemám rád reklamami preplácané cyklistické dresy v divokých farbách. Zároveň by som nikdy nenosil Saganov majstrovský dres, pretože každý, kto čítal Velominátov vie, že to sa nesmie, pokiaľ ste to nevyhrali :). Aj keď ten majstrovský dres je veľmi pekný.

Isadore predáva originálne dizajnované oblečenie a doplnky na bike z Merino vlny. Minimalistický a viac urban dizajn so špeciálnym materiálom robia z ich vecí unikátne produkty. Kvalita produktov je špičková, dizajn prepracovaný. Od konkurencie sa musíte nejako odlíšiť a toto im funguje dobre.

Začali najskôr s dresmi, postupne pridávali aj veci do mesta a teraz majú novú líniu topánok, ktorú robia v spolupráci s Novestou (ďalšia slovenská firma).

Vyrábajú to na Slovensku – šijú to priamo v Makyte v Púchove, za čo treba tiež pochváliť.

Z biznisového hľadiska sa mi páči, že si za kvalitné produkty vedia vypýtať (resp. vedia predávať) primeranú sumu, ktorá nie je hlavne pre náš trh najnižšia. Pretože keď chcete vyrábať kvalitné produkty, musíte ich vedieť predovšetkým predávať tak, aby ste neskrachovali.

Taktiež ma zaujal neustály hlad po inovácii a vylepšovaní produktov. Registrujem ich už od ich začiatkov. Už vtedy som si chcel od nich niečo kúpiť, no ich úvodné modely sa mi natoľko nepáčili. Evolúcia je základnú kľúč k úspechu.

Slovenské firmy, ktoré ma nadchli | Isadore Apparel | Michal Truban

Marketing:

Okrem unikátnosti produktu a dizajnu majú dobre rozbehnutú aj reklamnú mašinu. Keď zbehnete na ich webku, tak vás ich reklamy budú nahánať hneď na Instagrame a Facebooku. Keď si niečo kúpite, prídu vám hneď ďalšie emaily so zľavami. Webka profesionálne spravená. Instragram profesionálny a funkčný, dokonca majú vlastné hashtagy.

Ak by vás zaujímalo viac o ich marketingu, tak chalani, čo im ho robia začínajú pisať blog. A myslia aj na povinnú jazdu v rámci online doručovania: v balíku dostanete ručne napísane poďakovanie.

Pointa je, že neviem z čoho som bol viac nadšený, či z ich produktov alebo z toho, ako mi ich dokázali predávať :)

A ako to vyzerá, keď sa spojí dobrý produkt a marketing v číslach? Dobre. Určite im nepriamo pomáha aj Sagan a rast cyklo trhu na Slovensku a vo svete, pretože k tomu úspechu v konečnom dôsledku aj ten trh a štastíčko potrebujete. Ale bez toho aby ste sami makali, vám nepomôže ani Sagan :) Ich čísla a Finstat tu.

Aké poznáte podobné slovenské firmy, ktoré majú super projekt a robia dobre aj marketing? Rád si od nich niečo kúpim, potestujem a pozdieľam :)

 

Categories