Aby som nikdy nezabudol aká je tenká hranica medzi dobrom a zlom.


Moje prvé tetovanie som si dal pred trinástimi rokmi, keď som končil vysokú školu, začal pomaly rozbiehať podnikanie a prichádzali prvé úspechy. Ľudia okolo mňa dospievali, začali sa meniť a zabúdať čím kedysi boli – dotrhanými študentmi, ktorí nevedeli o svete nič.

Dal som si ho vytetovať, aby som nikdy nezabudol čím som bol.

V poslednom čase som už dlhodobo cítil rovnakú potrebu. Dať si takú silnú pripomienku do konca života. Strašne veľa zásadných vecí v živote sa mi mení, sú nové a náročné. V osobnej aj profesionálnej rovine.

Preto som si dal vytetovať meditujúceho Aliena: 

Aby som nikdy nezabudol, aká dôležitá je rovnováha a aká je tenká hranica medzi dobrom a zlom.

Meditujúci Alien pre mňa zosobňuje tento súboj. Páči sa mi ten kontrast, že niečo také ako Alien sa snaží najsť pokoj a rovnováhu.

Okrem toho aj ja strašne rád a každodenne meditujem. Či už v sede, alebo aj keď športujem alebo pracujem. Meditácia je flow, focus, je to tu a teraz. Meditácia je keď nachvíľu zabudnete, že ste.

Zároveň milujem scifi a filmy. A prvý Alien je jeden z kultových filmov svojej kategórie. O H.R.Gigerovi ktorý ho “nakreslil” ani nemusím hovoriť.

Samozrejme je tam ešte zopár ďalších významov, ktoré sú už ale iba čisto pre mňa :)

 

Po pár mesiacoch, čo som sa rozhodoval som napísal Elise Jurkovic či by mi nevedela z predlohy spraviť niečo autorskejšie a abstraktné. Tak sa s tým pohrala a po piatich hodinách práce na mojej ruke to vzniklo. Btw, Elise môžem totálne odporučiť po všetkých stránkach. (umeleckej, profesionálnej, teterskej). 1000% spokojnosť u mňa a robí fakt super veci. Hrdo preto zdieľam jej web.stránku a Instagram, môžete aj vy kuknúť :)

Toto tetovanie som si dal aj pre to, aby mi v budúcnosti pripomínala hľadať rovnováhu a uvedomovanie si tenkej hranice medzi dobrom a zlom. Sám som zvedavý po koľkých rokoch a čo si budem chcieť dať vytetovať po politike. Nejaké tipy? :)

Categories