52. Ako sa strategicky posunúť na ďalšiu úroveň | Milan Šemelák – Michal Truban


Mojím dnešným hosťom je jeden z najlepších marketérov, ktorý postavil komunikáciu mnohých úspešných veľkých firiem, akou je napríklad aj O2 – Milan Šemelák. Milan sa v marketingu pohybuje už veľmi dlho a ako on sám hovorí, za ten čas už našiel odpoveď na to AKO, a preto ho zaujíma skôr otázka PREČO.

Podnikom pomáha objavovať ich skutočný potenciál pomocou svojej firmy Stage on Mars. Tá prostredníctvom inscenácií dokáže nájsť odpovede na rôzne manažérske otázky. Je to v podstate divadlo so všetkými dôležitými ľuďmi vo firme. Môže sa to zdať spočiatku vtipné, avšak aj taká hra na čivavu dokáže odomknúť potenciál spoločnosti. V podcaste sa dozviete, ako a prečo to funguje.

O dôležitosti otázok sme sa rozprávali počas celého podcastu, pričom sme začali mojou obľúbenou témou – a tou sú stratégie. Milan ich má za sebou množstvo, takže jeho vlastná definícia vychádza z dlhoročných skúseností. Pri tejto téme sme sa zdržali dlhšie, v rozhovore teda nájdete odpoveď aj na to, ako stratégie vo firme pretaviť do reálnej exekúcie.

Milan má svoj vlastný spôsob práce na sebe, a prezradím vám, že je to spojenie schodov a piva. Vypočujte si podcast a napíšte mi do komentára, čo si o tomto štýle myslíte vy a či tiež vidíte zmysel v bolesti.

V závere podcastu môj hosť odpovedá aj na otázku, ako vymyslieť dobrý názov a prečo naming nie je len o slovíčkach. Celý diel je opäť silnou dávkou odbornosti, je plný skúseností, humoru a inšpirácie, ktorú možno práve v tomto momente potrebujete aj vy. Užívajte!Knihy a ostatné zdroje spomenuté v tomto podcaste:

Alejandro Jodorowsky – Psychomagie

Nick Cave – Viera, nádej a masaker

Boris Johnson – The Churchill Factor

 

Rozhovor si môžete pozrieť vo videu nižšie alebo na streamovacích platformách:

SPOTIFY podcast: https://spoti.fi/31Nywax

APPLE podcast: https://apple.co/3n0SO8F

GOOGLE podcast: https://bit.ly/3qAt5WU