Vopred vyhraté tendre si strčte …

Vopred vyhraté tendre si strčte …


Pre WS som sa rozpísal o korupcii. Pohár pomaly preteká. V poslednom čase nás viackrát oslovili, aby sme sa zúčastnili tendra (výberového konania), ktorý je vopred vyhraný. Spolu si dohodnene pre nás veľmi výhodnú cenu a o úspech sa postarajú ”oni“. Neskôr nám “oni” vyfakturujú províziu. Kto by nechcel ľahko zarobiť?

No u nás je to presne naopak. Takéto pokusy nahlasujeme polícii. Vymeníme vidinu ľahkého zisku za hodiny plné stresu strávené vypovedaním. Nerobíme to preto, že by sme si tak strašne ctili zákon a tento štát, alebo žeby sme boli najmorálnejší pod Tatrami. Práve naopak.

Mohlo by to byť legálne, no aj tak by sme to nerobili. Vadí nám, keď vidíme ako kradnú iní. Každý deň kauza. Nadávame po večeroch v krčmách a na druhý deň urobíme to isté? Nadávame na nich len preto, že my sme nemali tú príležitosť?

Celý originálny článok nájdete na WS BLOGU:

http://www.websupport.sk/blog/2015/05/vopred-vyhrate-tendre-si-strcte/

Categories

  • Tomas

    SUPER, velmi dobra iniciativa to je dat public … pokial vsetci budu ticho a akceptovat ze „to tak je“ tak sa nic nezmeni

  • Artur Bobovnicky

    Michal, tento výkrik v tme, ktorá tu zavládla asi nepadne na úrodnú pôdu. Prečo? Môžeme ísť dvomi cestami – tou ľahšou (prijať nastavené pravidlá hry), alebo sa boriť a bojovať (s nastavenými pravidlami). Pretože pravidlá sa nastavoval posledných 20 rokov (nie posledných 5, 12, alebo 36 mesiacov, ale 20 rokov!), a je naň napojených príliš veľa subjektov, zmenu asi uvidíme len po ďalšej „minirevolúcii“. Kedy príde? Možno rýchlo, ale možno o 3 až 5 rokov. Asi som príliš realista, alebo takmer pesimista. Možno skúsiť niečo ako 2000 slov ??? po takmer 50 rokoch? a uvideli by sme, kto sa pridá. Tipujem, že všetci tí, ktorí na systéme bezhlavo benefitujú budú medzi prvými.